Problémy zvířat

 

Nejen lidé, ale i naši zvířecí mazlíčci a kamarádi trpí různými psychickými i fyzickými zdravotními problémy. Nezáleží na tom, jestli to je malý ptáček, kočička, pejsek nebo kůň. Pokud našeho mazlíčka něco trápí, je nám ho líto, soucítíme s ním a nás to trápí také.

Všechny problémy zvířátka souvisí s pocity „pánečka“ a naopak, pocity „pánečka“ souvisí s problémy zvířátka.

V případě, že je zvířátko nemocné, je nám ho líto, máme strach, že se jeho nemoc nebo úraz  nezlepší, máme obavu, aby se úplně uzdravilo, aby mu po úrazu nezůstaly trvalé následky apod. Všechny obavy, strachy a lítosti pána, negativně  ovlivňují zdravotní stav zvířátka, jelikož jejich energetické systémy jsou propojeny.

V případě psychického problému zvířátka, může jít např. o následek předchozího traumatického zážitku nebo může jít o nějakou situaci doma, která se mu nelíbí a zvířátko  na ni reaguje svým chováním. Například může jít o to, že pejsek je často sám doma, tak vždy něco naschvál rozkouše. Nebo dalším příkladem je kocourek, který po několika letech spokojeného života dostal domů kamarádku kočičku. Jeho zdravotní stav se začal postupně zhoršovat, protože měl pocit, že ho již majitelé nemají rádi, že upřednostňují kočičku, protože i majitel, aniž by si to uvědomoval, postupně změnil své chování ke kocourkovi.

Problémy zvířátek se řeší podobně jako problémy lidí.

Pomocí techniky EFT, společně s  „pánečkem“, odstraníme nežádoucí emoce „pánečka“ i zvířátka  a tím  vytvoříme prostor pro změnu situace. Není nutné přijít na terapii se zvířátkem. Každý pán svého mazlíčka dokonale zná, ví jak se chová, ví jak se cítí a to je to podstatné.

Onemocnění zvířátek lze řešit i další skvělou metodou a tou je AUTOPATIE.